Isten eszközei

2015. július 17., címkék: sárospatak, lórántffy zsuzsanna, lorántffy zsuzsanna, nőszövetségi konferencia, Nőszövetségi Konferencia

Sárospatakon tartották a Magyarországi Református Nőszövetség idei országos konferenciáját Lorántffy Zsuzsanna fejedelemasszony emlékére. Július 10. és 12. között előadásokkal, sokszínű kulturális és zenei programokkal várták a résztvevőket, határon túlról is. A találkozót a Sárospataki Református Egyházközség az Országos Református Nőszövetséggel közösen szervezte.

Isten eszközei

Lorántffy Zsuzsanna harangja – Mozaikok Sárospatak református évszázadaiból

2011. október 14., címkék: Reformáció hónapja, reformáció hónapja, lorántffy zsuzsanna, lórántffy zsuzsanna, sárospatak

„Ma már egyöntetűen büszkék vagyunk Lorántffy Zsuzsanna életművére, amelyet kortársai hajdan sokszor értetlenséggel fogadtak korát megelőző tettei miatt” – mondja Virágh Sándor, Sárospatak református lelkésze.  A Zemplén megyei város neve összefonódott a reformátussággal és a Rákóczi család történetével, református Kollégiuma révén „Bodrog-parti Athénként” emlegetik. Melyek a mai igények Patakkal szemben és mi a valóság? A lelkészt kérdeztük a gyülekezet és a város gazdag múltjáról, jelenlegi helyzetéről és a fejedelemasszony örökségéről.

Lorántffy Zsuzsanna harangja – Mozaikok Sárospatak református évszázadaiból

Felújítják a nagyváradi református gimnáziumot

2011. január 28., címkék: nagyvárad, felújítás, lorántffy zsuzsanna, lórántffy zsuzsanna

Három hónapja kezdődtek el a munkálatok a nagyváradi Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnáziumban egy tavaly májusban aláírt fejlesztési projekt keretében.

Felújítják a nagyváradi református gimnáziumot

Megérkezett Sárospatakra a Zsuzsanna harang

2011. január 04., címkék: sárospatak, templomfelújítás, Gyülekezeti hírek, lorántffy zsuzsanna, lórántffy zsuzsanna

Lorántffy Zsuzsanna halálának 350. évfordulója alkalmából a sárospataki reformátusok közössége egy, a nevét viselő harang megöntését határozta el.

Megérkezett Sárospatakra a Zsuzsanna harang

350 éve hunyt el Lorántffy Zsuzsanna – megemlékezés Sárospatakon

2010. április 15., címkék: sárospatak, lórántffy zsuzsanna, Gyülekezeti hírek, jubileum, megemlékezés

A sárospataki refomátus gyülekezetben április 18-án kerül sor a konfirmációra. 21 fiatal hitbeli megerősítése történik az alkalmon, ami éppen Lorántffy Zsuzsanna fejedelemasszony halálának 350. évfordulójára esik.